
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 8000 K to 12000 K |
Stock: 50460
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04466
Ext.Price$0.04466
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04466 | $0.04466 |
| 10 | $0.02233 | $0.22330 |
| 50 | $0.01718 | $0.85900 |
| 100 | $0.01538 | $1.53800 |
| 500 | $0.01377 | $6.88500 |
| 1000 | $0.01259 | $12.59000 |
| 3000 | $0.01151 | $34.53000 |
| 5000 | $0.01053 | $52.65000 |
| 10000 | $0.00963 | $96.30000 |
| 30000 | $0.00881 | $264.30000 |
